Praktykę zawodową rozpoczęła w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu (2007), Stowarzyszeniu Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Poniatowej (2008) oraz Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie (2008), gdzie pracuje dotychczas. Nauczyciel akademicki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie od 2011. Tytuł CKTI – Certified Kinesio Taping Instructor uzyskała w 2013 roku.
PT,CKTP. Absolwent Medycznego Studium Zawodowego
kierunek fizjoterapia we Wrocławiu oraz Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu kierunek fizjoterapia.
Obecnie kierownik działu fizjoterapii w przychodni NZOZ KORMED w Jaworze , nauczyciel na kierunku technik masażysta oraz wykładowca terapii manualnej w WWSZIP na kierunku fizjoterapia. Od 2005 opieka fizjoterapeutyczna w Ośrodku Szkolenia Sportowego Młodzieży w skokach na trampolinie pod patronatem PZAS. Ukończone kursy : masaż łącznotkankowy ,drenaż limfatyczny (KTO) terapia manualna wg. Ackermanna, techniki miękkie w dysfunkcji narządu ruchu wg. Levita, Functional Fascial Taping, Taping rehabilitacyjny, Kinesiobalans obrzęki limfatyczne, Anatomy Trains Myofacial Meridians , Myofacial Taping, KT1, KT2, KT3, CKTP. Uczestnik 27go Międzynarodowego Sympozjum w Dusseldorfie.
Dyplomowany Osteopata ( D.O.), tytuł ten uzyskał w Flanders International College of Osteopathy w Belgii gdzie również jest jednym z wykładowców. Obecnie silnie związany FICO POLSKA akademii szkolącej Osteopatów.
Wykładowca Helsinki Metropolia University of Applied Sciences.
Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, ukończył studia magisterskie na kierunku fizjoterapia. Na co dzień mieszkam i pracuje w Lublinie, gdzie prowadzi prywatną praktykę fizjoterapeutyczną. W swojej codziennej pracy zajmuje się rehabilitacją sportową i ortopedyczną. Do jego gabinetu trafiają reprezentanci różnych dyscyplin sportu ale szczególnie są to zawodnicy uprawiający piłkę nożną.
Uczestnik wielu szkoleń i konferencji z zakresu rehabilitacji, fizjoterapii i chirurgii ortopedycznej. Swoje doświadczenie zawodowe pogłębiał goszcząc na salach operacyjnych cenionych polskich ortopedów.
Od 2016 roku współpracuje z klubem piłkarskim Górnik Łęczne S.A. gdzie pełni rolę szefa sztabu medycznego, w latach 2014-2016 podobną współpracę prowadził z zespołem Motoru Lublin S.A.
mgr fizjoterapii, pasjonat masażu, absolwent AWF Poznań, współwłaściciel, redaktor główny i wiceprezes zarządu Serwis-Masażysta Sp. z o.o oraz właściciel szkoły masażu Body-Relax. Specjalizuje się w terapiach przeciwbólowych oraz pracy z tkankami miękkimi, posiada bogate doświadczenie zawodowe i czynnie praktykuje masaż. Uczestnik licznych szkoleń i kursów m.in. FDM (Facial Distortion Model), techniki energizacji mięśni st. I i II, techniki mięśniowo-powięziowego rozluźniania, techniki dysbalansu mięśniowego w obrębie tkanek miękkich , techniki aktywnego rozluźniania, techniki mięśniowo-powięziowego rozluźniania w aspekcie emocjonalnym, terapia punktów spustowych, kinesiotaping, masaż tkanek głębokich, leczniczy masaż tensegracyjny, masaż segmentarny, masaż punktowy i wiele innych. Twórca autorskiej koncepcji pracy z ciałem – Relax&Therapy
Dyplomowany osteopata (D.O.) i terapeuta manualny, absolwent fizjoterapii poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego oraz wielu specjalistycznych szkoleń z zakresu osteopatii, terapii manualnej i fizjoterapii. Asystent w Polskiej Akademii Osteopatii OSTEON w Warszawie.
Autor publikacji naukowych z zakresu osteopatii i rehabilitacji oraz wystąpień na konferencjach i szkoleniach. Terapeuta z wieloletnim doświadczeniem klinicznym, zdobytym w poznańskich i warszawskich ośrodkach rehabilitacyjnych oraz na wyjazdach terapeutycznych na Ukrainie i w Portugalii.
Doświadczenie w pracy ze sportowcami zdobywał trenując wyczynowo wioślarstwo, współpracując z klubem sportowym Posnania, a także jako fizjoterapeuta kadry narodowej kobiet w kajakarstwie klasycznym.
Zdobywca licznych medali na arenie polskiej i międzynarodowej. Dwukrotny złoty medalista World Rowing Masters Regatta Ballarat, Australia 2014.
Od 2014 regularnie asystuje w zajęciach prowadzonych w Polskiej Akademii Osteopatii Osteon:
Jean-Jacques Debroux D.O. – osteopatia funkcjonalna/ powięziowa, techniki Sutherlanda, Sjovitza FPR, punkty Jones’a, koncepcja powięziowa JJ.Debroux.
Thierry Colot D.O. – techniki osteopatyczne strukturalne (energii mięśniowej, HVBA).
Francis Lafosse D.O. – anatomia palpacyjna.
Gregory Dermience D.O. – anatomia palpacyjna.
Yves Leppers D.O. – techniki strukturalne, historia i filozofia osteopatii.
Fryderik Deuville D.O. – techniki GOT, techniki trzewne.
Wykształcenie
Absolwent Sutherland College of Osteopathic Medicine – 5 letnie Zaoczne Studia Podyplomowe ukończone uzyskaniem tytułu dyplomowanego osteopaty (D.O.), zgodnego ze standardami EFO (European Federation of Osteopaths).
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. E.Piaseckiego w Poznaniu, kierunek: fizjoterapia.
Terapia Manualna wg Kaltenborn-Evjenth Concept – 3-letnie szkolenie z zakresu terapii manualnej ukończone uzyskaniem międzynarodowego tytułu terapeuty manualnego Kaltenborn-Evjenth Concept.
New Manual Articular Approach I, The Barral Institute (prowadzący Christoph Sommer).
Osteopatia a ciąża, (prowadzący Marie-Caroline Willieme D.O.).
Manipulacje nerwowo-trzewne: klatka piersiowa i brzuch, The Barral Institute (prowadzący Oliver Bazin).
Fascial Manipulation (prowadzący dr Jarosław Ciechomski D.O.).
Normalizacja dynamiki trzewnej wg teorii G.Finet D.O./Ch.Williame D.O. (prowadzący Carminati Lorenzo D.O., Paravano Fabio D.O.).
Visceral Manipulation- Klatka piersiowa, The Barral Institute (prowadzący dr Peter Schwind- Niemcy).
Visceral Manipulation- Miednica, The Barral Institute (prowadzący dr Peter Schwind- Niemcy).
Visceral Manipulation- Brzuch II, The Barral Institute (prowadzący dr Peter Schwind- Niemcy).
Visceral Manipulation- Brzuch I, The Barral Institute (prowadzący dr Peter Schwind- Niemcy).
Łańcuchy mięśniowe i stawowe. Metoda GDS- strategie leczenia, moduł IV (prowadzący Bernard Valentin- Francja).
Łańcuchy mięśniowe i stawowe. Metoda GDS- strategie leczenia, moduł III (prowadzący Isabelle Bestel- Francja).
Łańcuchy mięśniowe i stawowe. Metoda GDS- strategie leczenia, moduł II (prowadzący Dominique Chaland- Francja).
Łańcuchy mięśniowe i stawowe. Metoda GDS- strategie leczenia, moduł I (prowadzący Dominique Chaland- Francja).
Łańcuchy mięśniowe i stawowe. Metoda GDS, moduł VII (prowadzący Philippe Campignion- Francja).
Łańcuchy mięśniowe i stawowe. Metoda GDS, moduł VI (prowadzący Dominique Chaland – Francja).
Łańcuchy mięśniowe i stawowe. Metoda GDS, moduł V (prowadzący Bernard Valentin- Francja).
Łańcuchy mięśniowe i stawowe. Metoda GDS, moduł IV (prowadzący Dominique Chaland – Francja).
Łańcuchy mięśniowe i stawowe. Metoda GDS, moduł III (prowadzący Bernard Valentin- Francja).
Łańcuchy mięśniowe i stawowe. Metoda GDS, moduł II (prowadzący Dominique Chaland, – Francja).
Łańcuchy mięśniowe i stawowe. Metoda GDS, moduł I (prowadzący Isabelle Bestel- Francja).
Powięzi. Najnowsze doniesienia naukowe, perspektywy kliniczne, zastosowanie w praktyce osteopatycznej (prowadzący Laura Maroye D.O.).
Fascynująca powięź. Najnowsze badania układu powięziowego i ich praktyczne zastosowanie w terapii manualnej kończyny górnej (prowadzący Robert Schleip Ph.D., M.A.).
Gezielte Diagnose und Technik der Chiropraktik (prowadzący Dr. Paul W. Ackermann M.D., Ph.D.).
Stany ostre (prowadzący Thierry Colot D.O.- Belgia).